• Przeczytaj o kadrowaniu zdjęć do wywołania przed ich wysyłką do laboratorium fotograficznego.
  • Przeczytaj o technologii cyfrowej stosowanej w naszym fotolabie, rodzajach papieru fotograficznego i metodach korekcji zdjęć.
  • Sprawdź jak poprawna kalibracja monitora pozwala właściwie ocenić jakość zdjęć przed ich wywołaniem w fotolabie.
  • Przeczytaj jak w elegancki i prosty sposób zamówić e-odbitki w fotolaboratorium Diprint.
  • Sprawdź czy potrzebujesz e-zdjęcia z korekcją, czy bez korekcji?
  • Przeczytaj prosty i jasny regulamin fotolab Diprint w Krakowie.
  • Dowiedz się jak przesłać zdjęcia do wywołania bez korzystania z darmowego programu FotoSender.
  • Fotolaboratorium mapa strony i wyszukiwanie informacji.

Zdjęcia cyfrowe przez internet z korekcją czy bez?

Zdjęcia z aparatów cyfrowych - odbitki cyfrowe

Nawet najlepsze, profesjonalne aparaty fotograficzne nie są w stanie zapewnić pełnej poprawności kolorystycznej wykonywanych zdjęć cyfrowych. Większość fotografii odznacza się nieodpowiednią jasnością oraz dominantą (nadmiarem) niektórych barw. Zdjęcia prosto z cyfrowego aparatu sporadycznie nadają się bezpośrednio do naświetlenia, wywołania. Zawodowcy, wyposażeni w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie, poświęcają więc zwykle wiele cennych godzin, aby doprowadzić swój materiał wyjściowy do perfekcji. Tych klientów nie będzie zwykle interesowała żadna ingerencja w przygotowane do wywołania cyfrowe pliki. Jednak gros osób nie chce lub nie jest w stanie wykonać odpowiedniej obróbki zdjęć cyfrowych, nadal oczekując dobrze naświetlonych odbitek o czystych barwach. Tym z Państwa oferujemy swoją pomoc w zakresie poprawy kolorystycznej obrazu na wywołanych odbitkach.

Zdjęcia z korekcją - odbitki z korekcją

 Opcja „zdjęcia z korekcją” jest doskonałym rozwiązaniem dla tych z Państwa, którzy nie posiadają profesjonalnych, odpowiednio skalibrowanych monitorów, doświadczenia w obróbce plików graficznych lub po prostu nie mają czasu na ręczne poprawianie każdego zdjęcia z osobna. Aby mimo to, mogli się Państwo cieszyć pełnią piękna swoich fotografii ich odpowiednia obróbka jest niezbędna. Nasi operatorzy o wieloletnim doświadczeniu poświęcą swój czas każdemu nadesłanemu plikowi, odpowiednio regulując jego jasność i kolorystykę (posługując się siedmioma podstawowymi parametrami: gęstością, gammą, intensywnością czerwieni, zieleni oraz żółci, kontrastem i nasyceniem). Jesteśmy tak pewni skuteczności naszej pracy, że dokonane poprawki powierzonych nam fotografii objęte są Gwarancją Satysfakcji – jeżeli nie będą Państwo z nich zadowoleni, zwrócimy należność za odbitki.

Zdjęcia bez korekcji - odbitki bez korekcji

 Jeżeli należą Państwo do grupy profesjonalnych fotografów, to zapewne priorytetem będzie dla Państwa otrzymanie odbitki, która możliwie wiernie odwzoruje obraz oglądany na własnym monitorze. W takim przypadku jakakolwiek ingerencja ze strony fotolaboratorium w nadesłane pliki jest niepożądana i aby jej uniknąć umożliwiamy Państwu wybór opcji naświetlania odbitek: „bez korekcji”. Fotografie cyfrowe zostaną naświetlone dokładnie tak jak zostały przygotowane, bez dodatkowych poprawek operatora. Nie stosujemy również żadnego oprogramowania do automatycznej korekcji. Poprawność odwzorowania gwarantują profesjonalne materiały eksploatacyjne użyte w procesie naświetlania odbitek, częsta kalibracja fotoabów wysokiej klasy oraz profilowanie i nadzór czołowego polskiego specjalisty w zakresie zarządzania barwą – Pana Marcina Kałużę „Czornyj”.

Aby móc zapewnić Państwu najlepszą możliwą zgodność między otrzymywanymi odbitkami a obrazem oglądanym na monitorze, sugerujemy zapoznać się z informacjami dotyczącymi kalibracji sprzętu i profili ICC. W celu skorzystania z opcji wykonywania zdjęć bez korekcji i powiązanego z nią promocyjnego cennika należy, po uruchomieniu programu FotoSender, wpisać w oknie logowania, w polu „Kod Promocji” hasło: bez korekcji przed wysłaniem zdjęć przez internet.