• Przeczytaj o kadrowaniu zdjęć do wywołania przed ich wysyłką do laboratorium fotograficznego.
  • Przeczytaj o technologii cyfrowej stosowanej w naszym fotolabie, rodzajach papieru fotograficznego i metodach korekcji zdjęć.
  • Sprawdź jak poprawna kalibracja monitora pozwala właściwie ocenić jakość zdjęć przed ich wywołaniem w fotolabie.
  • Przeczytaj jak w elegancki i prosty sposób zamówić e-odbitki w fotolaboratorium Diprint.
  • Sprawdź czy potrzebujesz e-zdjęcia z korekcją, czy bez korekcji?
  • Przeczytaj prosty i jasny regulamin fotolab Diprint w Krakowie.
  • Dowiedz się jak przesłać zdjęcia do wywołania bez korzystania z darmowego programu FotoSender.
  • Fotolaboratorium mapa strony i wyszukiwanie informacji.

Faktury papieru fotograficznego odbitek

W naszej ofercie znajdą Państwo papier fotograficzny w czterech rodzajach wykończenia powierzchni. Cechują się one różnymi walorami estetycznymi i użytkowymi, jakościowo pozostając na tym samym, wysokim poziomie. Wybór faktury papieru jest więc przede wszystkim kwestią gustu.

 

1. Papier Błyszczący

Papier błyszczący wyróżnia się charakterystycznym połyskiem powierzchni, sprawiającym że barwy zdjęcia wydają się żywe i czyste. W porównaniu do pozostałych gradacji, posiada nieznacznie większe maksymalne nasycenie barw i głębokość czerni. Pewną wadą jest natomiast wrażliwość na zarysowania i pozostawanie odcisków palców. Nieco lepiej nada się więc na zdjęcia do albumu, niż jeśli odbitki miałyby być wielokrotnie przekazywane z rąk do rąk.

 

2. Papier Matowy

Papier ten posiada chropowatą, nieregularną i drobnoziarnistą strukturę niedopuszczającą do powstania odblasków na jego powierzchni. Z uwagi na tą właściwość często używany jest na wystawach, pozwalając swobodnie oglądać powiększenia pod dowolnym kątem. Nie pozostawia również na sobie odcisków palców ani zarysowań.

 

3. Papier Jedwabny/Silk

Papier jedwabny jest swoimi właściwościami zbliżony do matowego, odróżniając się jednak mocniejszym, regularnym rastrem, przypominającym widok odprasowanego materiału jedwabnego. Wyglądem powierzchni przypomina dzięki temu zdjęcia sprzed wielu lat. Padające światło nie generuje odblasków a palce nie pozostawiają śladów na odbitkach. Papier jest wyjątkowo często stosowany w fotografii ślubnej nadając zdjęciom klasyczny charakter. Nie zawsze jest natomiast polecany dla małych formatów (9x10 i 10x15), gdyż raster może sprawić wrażenie ziarnistości na odbitkach.

 

4. Papier Metalic

Jest to papier błyszczący, metalizowany, przeznaczony dla fotografii artystycznej. Specyficzny, silny połysk przywodzi na myśl obraz odbity od powierzchni wypolerowanego metalu. Pomimo podobieństwa do typowego papieru błyszczącego, place pozostawiają na nim jedynie nieznaczne ślady. Nadzwyczajny efekt jaki daje metalizacja tego ekskluzywnego produktu sprawia, że jest on bardzo chętnie używany przez wielu wybitnych fotografików.