Zdjęcia z aparatów cyfrowych - Technologia w fotolaboratorium

  • Drukuj

Odbitki cyfrowe na profesjonalnym papierze firmy Kodak
Zdjęcia cyfrowe wywołanie z rozdzielczością 400 dpi
Wywoływanie zdjęć fotolab AGFA D-lab.2

 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w naszym laboratorium stosujemy wyłącznie profesjonalne materiały eksploatacyjne, precyzyjne, laserowe urządzenia naświetlające i zaawansowane oprogramowanie przetwarzania obrazu. Uzyskanie najwyższych jakościowo odbitek zawdzięczamy dopracowanemu procesorowi technologicznemu, nad którym nadzór sprawują wykwalifikowani operatorzy o wieloletnim doświadczeniu. Używamy więc znakomitego papieru fotograficznego Kodak Endura Professional Premiere w trzech gradacjach: matowy, błyszczący i jedwabny oraz Kodak Endura Professional Metalic dla zdjęć metalizowanych.

Mając do wyboru kilka wysokiej jakości produktów różnych firm, ostatecznie zdecydowaliśmy się, pomimo najwyższej ceny zakupu, na wyrób Kodaka. O ile pod względem jakości odwzorowania barw pozostałe papiery zaledwie nieznacznie ustępują Endurze, to jej błędy metameryczne są zdecydowanie najmniejsze. Odbiór barw na odbitkach naświetlanych na Kodaku jest więc w tylko niewielkim stopniu zmienny w zależności od rodzaju światła padającego na zdjęcia. Jest to zaleta wyjątkowo istotna w przypadku fotografii czarno-białych, które praktycznie nie przyjmują nienaturalnego zafarbu w różnych warunkach oświetleniowych.

Odbitki wykonywane są na jednym z najlepszych z produkowanych fotolabów - AGFA D-lab 2, wyposażonym w laser naświetlający ze stałą dla wszystkich formatów rozdzielczością 400dpi. Oryginalne odczynniki chemiczne dopełniają całość, pozwalając na uzyskanie czystych bieli i głębokich czerni. Odpowiednie oprofilowanie urządzenia zapewnia naturalne odwzorowanie barw, a częsta kalibracja urządzeń (co 1-3 godzin, w porównaniu do typowych 24h u konkurencji) jest gwarancją powtarzalności i wierności reprodukowanych kolorów. Możemy się dzięki temu pochwalić nie tylko pięknymi, soczystymi kolorami, ale również pierwszorzędną neutralnością odbitek czarno-białych.

Ponadto korzystając ze specjalistycznego, dedykowanego oprogramowania wspomagającego, mamy możliwość uzyskania niemal idealnie równomiernych ramek, dystansując także pod tym względem inne fotolaboratoria.

 

kodak AGFA